Pompë e vogël uji - ShenZhen Pincheng Motor Co., Ltd.
  • banderolë

Mikro pompë uji / pompë e vogël uji

Mikro pompa e ujit është një pompë uji 3v, 5v, 6v, 12v, 24v dc që përdor forcën centrifugale për të transferuar, nxitur ose qarkulluar ujin për sisteme ose makineri të ndryshme aplikimi të ujit.Ai gjithashtu quajti pompë uji në miniaturë, pompë e vogël uji.

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

Furnizues dhe Prodhues i Mikro Pompës Profesionale të Kinës

Shenzhen Pincheng Motor Co, Ltd është zhvillimi dhe prodhimi iprodhuesit e mikro pompave të ujitnga Kina e vendosur në qytetin Shenzhen.Vjet përvojë pune të palodhur, Pincheng Motor zhvilloi pompat e ujit të serisë PYSP130, PYSP310, PYSP370, PYSP365 dc.Shumica e tyre drejtohen nga një motor 3v, 6v, 12v, 24v dc.

Përdoret gjerësisht në aplikime të ndryshme si shatërvani për kafshët shtëpiake, rezervuari i peshkut, ujitja diellore, ngrohës të ndryshëm uji, sistemi i qarkullimit të ujit, aparat kafeje, dyshek me ujë të nxehtë, ftohja e motorit të makinës ose ftohja e sistemit të menaxhimit të baterive etj.

Për më tepër, mikropompa jonë e ujit ka shumë përparësi si jetëgjatësia e gjatë e punës, zhurma e ulët e punës, siguria, çmimi i ulët etj.

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

Pse na zgjidhni si furnizuesin tuaj të mikropompës së ujit në Kinë

Ne kemi shumë çertifikata (si FDA, SGS, FSC dhe ISO, etj) për të përmbushur nevojat e klientëve tanë globalë, dhe ne kemi partneritet afatgjatë dhe të qëndrueshëm biznesi me shumë kompani të markave (të tilla si Disney, Starbucks, Daiso, H&M, MUJI, etj)

Cilesia me e mire.Ne kemi përvojë të pasur në prodhimin, projektimin dhe aplikimin e mikropompës së ujit dhe u kemi shërbyer më shumë se 210 klientëve në mbarë botën.

Çmimi konkurrues. ne kemi një avantazh absolut në koston e lëndëve të para.Me të njëjtën cilësi, çmimi ynë është përgjithësisht 10%-30% më i ulët se tregu.

Shërbimi pas shitjes.Ne ofrojmë një politikë garancish 2/3/5 vjet.Dhe të gjitha kostot do të jenë në llogarinë tonë brenda periudhave të garancisë nëse problemet shkaktohen nga ne.

Koha e shpejtë e dorëzimit.Ne kemi transportuesin më të mirë të transportit, i disponueshëm për të kryer transportin me ajër ekspres, det, madje edhe shërbimin derë më derë.

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni
Rrjeti i shitjes i mikropompave

Prodhuesi dhe eksportuesi më i mirë i mikropompës së ujit në Kinë

Ne mund të ofrojmë çmimin më të mirë dhe mbështetjen teknike për projektet komerciale.

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

Pyetjet e bëra më shpesh

Si mund të marr një mostër nga Pincheng?

Please share your requirement to our email:sales9@pinmotor.net, we can offer OEM service.

Çfarë mënyre pagese tregoj të bëj nëse dua të blej mostrën e mikropompës së ujit?

TT ose Paypal është në dispozicion.

Sa kohë do t'ju duhet për të personalizuar një pompë për mua?

Do të duhen 10 ~ 25 ditë për të dizajnuar pompën dhe për të hapur kallëpin e pompës.Kostoja e kohës varet nga fuqia e pompës, madhësia, performanca, funksioni special etj.

Si të zgjidhni mikropompën e duhur të ujit?

Ju lutemi na tregoni kërkesat tuaja për tensionin e punës, kokën dhe rrjedhën maksimale, kohën e funksionimit, aplikimin, lëngun, temperaturën e ambientit, temperaturën e lëngjeve, zhytëse ose jo, funksionin special, materialin e kategorisë ushqimore ose jo, formularin e furnizimit me energji etj. kërkesat e aplikimit.Atëherë ne do t'ju rekomandojmë pompën më të përshtatshme për ju.

Sa është koha e prodhimit të mikropompës së ujit (koha e prodhimit)?

Ne mund t'i dorëzojmë mallrat pasi të kemi marrë pagesën tuaj për sa kohë që i kemi produktet në magazinë.Për kohën e bërjes së mostrës është 7 ditë, koha e prodhimit të porosive të vogla është 12 ~ 15 ditë, koha e prodhimit të porosisë me shumicë është 25 ~ 35 ditë.

Mikro pompa e ujit: Udhëzuesi i fundit

Pincheng Motor është një ofrues kryesor në Kinë për mikropompat e ujit në Kinë me gati 14 vjet përvojë.Ne kemi një gamë të gjerë mikropompash uji për nevojat tuaja të aplikimit.Pavarësisht nëse keni nevojë për një mikro pompë uji me presion të lartë, mikropompë uji me presion të ulët, pompë uji mikro dc, pompë mikro elektrike uji dhe shumë të tjera, Pincheng Motor ka një zgjidhje të besueshme dhe me kosto efektive.

Ne mund të prodhojmë mikro pompë uji me porosi duke përdorur procesin e duhur të prodhimit.Ne mund të punojmë me ekipin tuaj për të zgjedhur përzgjedhjet më të mira të mikropompave të ujit Pincheng për aplikimet tuaja termike.

Pincheng specializohet në zhvillimin, projektimin dhe fabrikimin e mikropompës së ujit me porosi për aplikime OEM.Për më tepër, si prodhuesi juaj i besueshëm i mikropompës së ujit, ne mund të mbështesim plotësisht biznesin tuaj të markës.Mikro pompa e ujit me porosi Pincheng përfshin logon, dizajnin, madhësitë dhe specifikimet tuaja.

Pavarësisht nëse keni nevojë për mikro pompë uji standarde ose me porosi, Pincheng është partneri më i mirë!Na telefononi tani për më shumë informacion!

Si funksionon një mikropompë uji DC?

Mikropompat e zakonshme të ujit përfshijnë pompat DC të krehura, pompat DC me motor pa furçë, pompat DC pa furçë, etj. Si funksionojnë ato?Më poshtë janë udhëzimet e hollësishme:

1. Pompë uji DC e krehur:Pompa e ujit DC e krehur drejtohet nga një motor i krehur.Alternimi i drejtimit të rrymës së spirales arrihet nga komutatori dhe furçat që rrotullohen me motorin DC.Për sa kohë që motori rrotullohet, furçat e karbonit konsumohen.Kur pompa funksionon për një periudhë të caktuar kohore, hendeku i konsumit të furçës së karbonit bëhet më i madh, dhe zëri gjithashtu rritet.Pas qindra orësh funksionimi të vazhdueshëm, furçat e karbonit nuk mund të luajnë më një rol ndërrimi.Prandaj, pompa DC e krehur me jetë të shkurtër, zhurmë të lartë, ndërhyrje të madhe elektromagnetike, ngushtësi të dobët të ajrit dhe nuk mund të përdoret për zhytje është e lirë.

2. Pompë uji DC me motor pa furçë:Pompa e ujit DC me motor pa furça është një pompë uji që përdor motorin e saj DC për të drejtuar shtytësin e saj për të punuar me boshtin e motorit.Ekziston një hendek midis statorit të pompës së ujit dhe rotorit.Nëse përdoret për një kohë të gjatë, uji do të depërtojë në motor, duke rritur mundësinë e djegies së motorit.Është i përshtatshëm për prodhim masiv, dhe kostoja e prodhimit është relativisht e ulët.

3. Pompë uji DC pa furçë:Pompa DC pa furçë përdor elementë Hall, komponentë elektronikë me një çip të vetëm ose programe softuerike për të kontrolluar ndërrimin e rrymës.Krahasuar me motorin e krehur, ai braktis komutimin e furçës së karbonit, duke shmangur kështu shkurtimin e jetëgjatësisë së motorit për shkak të konsumimit të furçës së karbonit dhe duke zgjatur shumë jetën e shërbimit.Pjesa e tij e statorit dhe pjesa e rotorit janë gjithashtu të izoluara magnetikisht, kështu që pompa është plotësisht e izoluar.Pompa është e papërshkueshme nga uji për shkak të mbushjes epokside të staterit dhe tabelës së qarkut.

Si të zgjidhni mikropompën e ujit?

Ka shumë lloje mikropompash uji për të blerë.Gjatë projektimit të pajisjeve, është e nevojshme të përcaktohet qëllimi dhe parametrat e performancës së pompës dhe të zgjidhni llojin e pompës.Pra, cilat janë parimet për të zgjedhur?Parimet e përzgjedhjes së mikropompës së ujit

1. Bëni që lloji dhe performanca e pompës së zgjedhur të plotësojnë kërkesat e parametrave të procesit si rrjedha, koka, presioni dhe temperatura e pajisjes.Gjëja më e rëndësishme është të përcaktohet tensioni, koka më e lartë dhe sa rrjedhje mund të arrihet kur koka është e lartë.Ju lutemi referojuni grafikut të rrjedhës së kokës për detaje.

2. Duhet të plotësohen kërkesat e karakteristikave të mesme.Për pompat që transportojnë materiale të ndezshme, shpërthyese, toksike ose të çmuara, kërkohen vula të besueshme të boshtit ose pompa pa rrjedhje, si p.sh. pompat magnetike të lëvizjes (pa vula boshti, përdorni makinë indirekte magnetike të izoluar).Për pompat që transportojnë mjete korrozive, pjesët e konvekcionit kërkohet të bëhen nga materiale rezistente ndaj korrozionit, të tilla si pompat fluoroskopike rezistente ndaj korrozionit.Për pompat që transportojnë media që përmbajnë grimca të ngurta, kërkohen materiale rezistente ndaj konsumit për pjesët e konvekcionit dhe vulat e boshtit shpëlahen me lëng të pastër nëse është e nevojshme.

3. Kërkesat mekanike kërkojnë besueshmëri të lartë, zhurmë të ulët dhe dridhje të ulët.

4. Llogaritni saktë koston hyrëse të blerjes së pompës, inspektoni prodhuesit e pompave dhe kërkoni që pajisjet e tyre të jenë të cilësisë së mirë, shërbim të mirë pas shitjes dhe furnizim në kohë të pjesëve rezervë.

Aplikimi i mikropompës së ujit

Mikropompat e ujit përdoren gjerësisht për aplikime që kërkojnë përdorim të pompës me volum të vogël, konsum të ulët të energjisë dhe çmim të ulët.Të tilla si aplikime për: Akuariumi, rezervuar peshku, shatërvan me ujin e maceve, shatërvan me ujë diellor, sistem ftohjeje uji, përforcues uji, ngrohës uji, sistem qarkullimi uji, lavazh makinash, bujqësi, industri mjekësore dhe pajisje shtëpiake etj.

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni