на Мала пумпа за вода - ShenZhen Pincheng Motor Co., Ltd.
  • банер

Микро пумпа за вода / Мала пумпа за вода

Микро пумпата за вода е пумпа за вода од 3v, 5v, 6v, 12v, 24v еднонасочна струја која користи центрифугална сила за пренос, засилување или циркулација на вода за различни системи или машини за примена на вода.Исто така, именувана минијатурна пумпа за вода, мала пумпа за вода.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Кинески професионален добавувач и производител на микро пумпа за вода

Shenzhen Pincheng Motor Co., Ltd е развој и производство напроизводители на микро пумпи за водаод Кина лоциран во градот Шенжен.Години искуство на напорна работа, Pincheng Motor разви DC пумпи за вода од сериите PYSP130, PYSP310, PYSP370, PYSP365.Повеќето од нив се управувани од 3v, 6v, 12v, 24v еднонасочен мотор.

Широко се користи во различни апликации како фонтана за домашни миленици, резервоар за риби, соларно наводнување, разни бојлери, систем за циркулација на вода, апарат за кафе, душек за топла вода, ладење на автомобилски мотор или систем за управување со батерии и сл.

Покрај тоа, нашата микро пумпа за вода има многу предности како што се долг работен век, ниска работна бучава, безбедност, ниска цена итн.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Зошто да не изберете како добавувач на микро пумпа за вода во Кина

Имаме многу сертификати (како што се FDA, SGS, FSC и ISO, итн) за да ги задоволиме потребите на нашите глобални клиенти и имаме долгорочно и стабилно деловно партнерство со многу брендирани компании (како што се Disney, Starbucks, Daiso, H&M, MUJI, итн)

Најдобар квалитет.Имаме богато искуство во производството, дизајнирањето и примената на микро пумпа за вода и опслужуваме повеќе од 210 клиенти ширум светот.

Конкурентна цена. имаме апсолутна предност во цената на суровините.Под истиот квалитет, нашата цена е генерално 10%-30% пониска од пазарната.

Услуга по продажба.Обезбедуваме политика за гаранции од 2/3/5 години.И сите трошоци ќе бидат на нашата сметка во рамките на гарантните периоди доколку проблемите се предизвикани од нас.

Брзо време на испорака.Ние го имаме најдобриот шпедитер, достапен за испорака по воздушен експрес, море, па дури и услуга од врата до врата.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
микропумпа Продажна мрежа

Изберете ја вашата микро пумпа за вода

Микро пумпа за вода е 24v, 12v еднонасочна моторна пумпа за вода која ја игра улогата на пренос, подигање или притисок на вода, гориво, течноста за ладење во различни системи за циркулација на вода, засилувачи.Вклучете мала потопна пумпа за вода, мала соларна пумпа за вода, итн.

Како сигурен производител, фабрика и добавувач на кинеска микро пумпа за вода, обезбедуваме различно решение за микро пумпа за вода.

Најдобар производител и извозник на микро пумпа за вода во Кина

Можеме да обезбедиме најдобра цена и техничка поддршка за комерцијални проекти.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Најчесто поставувани прашања

Како можам да добијам примерок од Пинченг?

Please share your requirement to our email:sales9@pinmotor.net, we can offer OEM service.

Каков начин на плаќање покажувам да направам ако сакам да купам примерок од микро пумпа за вода?

TT или Paypal се достапни.

Колку време ќе ви треба за да приспособите пумпа за мене?

Ќе бидат потребни 10-25 дена за да се дизајнира пумпата и да се отвори калапот на пумпата.Трошоците за време зависат од моќноста на пумпата, големината, перформансите, специјалната функција итн.

Како да се избере вистинската микро пумпа за вода?

Ве молиме кажете ни ги вашите барања за работниот напон, максималниот глава и максималниот проток, времето на работа, примената, течноста, температурата на околината, температурата на течностите, потопни или не, специјалната функција, материјалот за храна или не, формата за напојување итн. барања за апликација.Тогаш ќе ви препорачаме најсоодветна пумпа за вас.

Колку е времето на производство на микро пумпа за вода (време на водењето)?

Можеме да ја испорачаме стоката откако ќе ја примиме вашата уплата се додека ги имаме производите на залиха.За времето за правење примероци е 7 дена, времето за производство на мала нарачка е 12 ~ 15 дена, времето за производство на нарачка на големо е 25 ~ 35 дена.

Микро пумпа за вода: Крајниот водич

Pincheng Motor е водечки производител на микро пумпа за вода во Кина со речиси 14 години искуство.Имаме широк асортиман на микро пумпа за вода за вашите потреби.Без разлика дали ви треба микро пумпа за вода под висок притисок, микро пумпа за вода низок притисок, микро пумпа за вода со еднонасочна струја, микро електрична пумпа за вода и многу повеќе, Pincheng Motor има сигурно и исплатливо решение.

Можеме да произведеме прилагодена микро пумпа за вода користејќи го правилниот процес на производство.Можеме да работиме со вашиот тим за да ги избереме најдобрите селекции на микро пумпи за вода Pincheng за вашите термички апликации.

Pincheng е специјализиран за развој, дизајн и изработка на прилагодена микро пумпа за вода за OEM апликации.Уште повеќе, како ваш сигурен производител на микро пумпа за вода, можеме целосно да го поддржиме вашиот бизнис со брендирање.Прилагодената микро пумпа за вода Pincheng вклучува ваше сопствено лого, дизајн, големини и спецификации.

Без разлика дали ви треба стандардна или прилагодена микро пумпа за вода, Pincheng е најдобриот партнер!Јавете ни се сега за повеќе информации!

Како работи Dc микро пумпа за вода?

Вообичаените микро пумпи за вода вклучуваат DC пумпи со четкање, DC пумпи со мотори без четкички, DC пумпи без четкички итн. Како функционираат тие?Следниве се детални инструкции:

1. Бришена пумпа за вода со еднонасочна струја:Бружената пумпа за вода со еднонасочна струја е управувана од четкан мотор.Алтернацијата на насоката на струјата на серпентина се постигнува со комутаторот и четките кои ротираат со DC моторот.Сè додека моторот се врти, јаглеродните четки се истрошија.Кога пумпата работи одреден временски период, јазот на абење на јаглеродната четка станува поголем, а звукот исто така се зголемува.По стотици часа континуирана работа, јаглеродните четки повеќе не можат да играат улога на менување.Затоа, бришената DC пумпа со краток век на траење, висок шум, големи електромагнетни пречки, слаба затегнатост на воздухот и не може да се користи за нуркање е евтина.

2. ДЦ пумпа за вода со мотор без четки:DC пумпата за вода со мотор без четкички е пумпа за вода која го користи својот DC мотор за да го придвижи своето работно коло да работи со вратилото на моторот.Помеѓу статорот на пумпата за вода и роторот има јаз.Ако се користи подолго време, водата ќе навлезе во моторот, зголемувајќи ја можноста за изгорување на моторот.Погоден е за масовно производство, а трошоците за производство се релативно ниски.

3. DC пумпа за вода без четкички:DC пумпата без четкички користи Hall елементи, електронски компоненти со еден чип или софтверски програми за да ја контролира комутацијата на струјата.Во споредба со четканиот мотор, тој ја напушта комутацијата на јаглеродната четка, со што се избегнува скратување на работниот век на моторот поради абењето на јаглеродната четка и во голема мера го продолжува работниот век.Неговиот дел од статорот и делот од роторот се исто така магнетски изолирани, па пумпата е целосно изолирана.Пумпата е водоотпорна поради епоксидното затнување на статерот и колото.

Како да изберете микро пумпа за вода?

Постојат многу видови на микро пумпи за вода за купување.При дизајнирање на опрема, неопходно е да се одредат параметрите за намената и перформансите на пумпата и да се избере типот на пумпата.Значи, кои се принципите за избор?Принципи за избор на микро пумпа за вода

1. Направете типот и перформансите на избраната пумпа да ги задоволат барањата на параметрите на процесот како што се проток, глава, притисок и температура на уредот.Најважно е да се одреди напонот, највисоката глава и колкав проток може да се постигне кога главата е висока.Ве молиме погледнете го графиконот на проток на глава за детали.

2. Мора да се исполнат барањата за среден карактеристики.За пумпи кои транспортираат запаливи, експлозивни, токсични или скапоцени медиуми, потребни се сигурни заптивки на вратилото или пумпи кои не протекуваат, како што се пумпи со магнетни погонски пумпи (без заптивки на вратило, користете изолиран магнетен индиректен погон).За пумпи кои транспортираат корозивни медиуми, конвекционите делови треба да бидат направени од материјали отпорни на корозија, како што се флуороскопски пумпи отпорни на корозија.За пумпи кои транспортираат медиуми што содржат цврсти честички, потребни се материјали отпорни на абење за деловите за конвекција, а заптивките на вратилото се исплакнуваат со чиста течност доколку е потребно.

3. Механичките барања бараат висока доверливост, низок шум и ниски вибрации.

4. Правилно пресметајте ги влезните трошоци за купување пумпа, проверете ги производителите на пумпи и барајте нивната опрема да биде со добар квалитет, добра услуга по продажбата и навремено снабдување со резервни делови.

Примена на микро пумпа за вода

Микро пумпите за вода се широко користени за апликации кои бараат употреба на пумпа со мал волумен, мала потрошувачка на енергија и ниска цена.Како што се апликации за: аквариум, резервоар за риби, фонтана за вода за мачки, соларна фонтана за вода, систем за ладење на вода, засилувач за вода, бојлер, систем за циркулација на вода, миење автомобили, земјоделство, медицинска индустрија и апарати за домаќинство итн.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја