на Зошто да не изберете нас - ShenZhen Pincheng Motor Co., Ltd.
  • банер

ЗОШТО ДА ОДБЕРЕТЕ НАС

Потекнат во 2007 година, Shenzhen Pincheng motor Co., Ltd е водечки снабдувач во светот за решенија за микро пумпи, а 70% од производите се извезуваат на пазарите со висока класа во Европа и Америка.PINCHENG главно се занимава со истражување и развој и производство на микро пумпи за вода, пумпи за запчаници и воздушни пумпи, главно се применуваат во бојлери, мали апарати за пиење во домаќинството, роботи, електронски брави за врати, монитор, печатач, опрема за убавина, производи за лична нега, Кујнски апарати, индустриска опрема, производи за возрасни, аудио и визуелна опрема итн.

микро пумпи Производствена способност

Производствена способност

1.PINCHENG сега има 10 производни линии и 500 квалификувани работници.

2. Водечкиот производител на микро пумпи во Кина со годишен производствен капацитет од 5 милиони парчиња.

микро пумпи Обезбедување квалитет

Обезбедување на квалитет

1. Напредната опрема за тестирање и строгите процедури за тестирање во секој процес.
2.Усвоено претпријатие за квалитет на процесот на управување, деликатно за да се постигне "нула дефект" извршување.

Тим за развој

Тим за развој

1. Обезбедете им на клиентите решенија за кратко време и комплетирајте го целосниот сет на дизајн и развој на нови производи;

2.Обезбедено решение и услуга од врата до врата.

микропумпа Продажна мрежа

Сертификација

Производите на PINCHENG се сертифицирани од ROHS, CE, REACH, дел од нашите производи имаат одобрение од ФК.

микропумпа Продажна мрежа

Продажна мрежа

1. Продажната мрежа се шири во повеќе од 95 земји и региони, особено во САД, Кореја, Канада, Австралија, Германија итн.

2. Заеднички избор на најдобрите 500 светски претпријатија, како што се Disney, Starbucks, Daiso, H&M, MUJI итн.

Служба за корисници на микропумпа

Услуги на клиентите

1.Над 12 години искуство во услуги на клиентите во странство без поплака.

2.Услуга на инженери на лице место и брзи решенија.

3.професионален инженер за продажба да обезбеди бесплатна техничка поддршка и да ги реши проблемите во рок од 24 часа.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја