на За нас - ShenZhen Pincheng Motor Co., Ltd.
  • банер

ShenZhen Pincheng Motor Co., Ltd

Водечки светски снабдувач за решенија за микро пумпи

14

14 години искуство во индустријата

50.000.000

Годишен производствен капацитет од 50.000.000 парчиња

70%

70% од производите се извезуваат на висококвалитетниот пазар во Европа и Америка

Највисокиот производител на микро пумпи во Кина

Shenzhen Pincheng Motor Co., Ltd, еден од најголемите производители на микро мотори во Кина.Нашиот главен производ е микро пумпа, микромотор, микро запчаник со микро вентил итн. тие производи диво се користеа во индустријата како осветлување, брави, опрема за убавина, безбедносен производ, играчки, медицински уред, апарати за домаќинство итн.

Нашата компанија започна во 2007 година, покрива фабричка површина над 8000 квадратни метри, со 500 вработени, можеме да произведуваме моторни производи повеќе од 50 милиони парчиња годишно.

Имаме многу сертификати (како што се FDA, SGS, FSC и ISO, итн) за да ги задоволиме потребите на нашите глобални клиенти и имаме долгорочно и стабилно деловно партнерство со многу брендирани компании (како што се Disney, Starbucks, Daiso, H&M, MUJI, итн)

Ние ги следиме сите стандарди како ISO9000, ISO14000, CE, ROHS во нашето секојдневно управување со производството.Ја зголемуваме автоматизацијата во нашата производна линија и опремата за тестирање, проверете дали нашите производи се 100% тестирани и квалификувани.

Со 12-годишно искуство во микромоторната индустрија, можеме да им обезбедиме најпрофесионален и најекономичен производ на нашите клиенти.нашиот тим за продажба секогаш го става задоволството на клиентите на прв приоритет, поддршката и помошта за раст на бизнисот на нашите клиенти.Ви благодарам.

 

Производителите на еднонасочни пумпи без четкички

Изложба за настан

настан изложба

Сертификација

ROHS-
ROHS
ЕМС
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја